1/24
Oppe blandt trækronerne finder I vores unikke trætopshelter der skaber de perfekte rammer for afslapning og hygge. Her har I rig mulighed for at komme helt ned i gear og bare nyde naturen og hinandens selskab. Shelteren ligger i et lille skovstykke, hvor I kan nyde en fantastisk udsigt over marker og skov
Ved shelteren finder I en del udendørs faciliteter og en opvarmet hytte (kun til jer), hvor I kan tilberede jeres måltider, mens I nyder omgivelserne. Når I vågner næste morgen, kan I nyde den friske morgenluft i selskab med fuglesang.
Boligen
Trætopshelteren er bygget i 3 meters højde, så der er udsigt ud over markerne og skoven. Shelteren er isoleret i gulv, vægge og loft - dog er der er døråbning. I vil derfor opleve at der er roligt og stille og at I er meget private når I sidder deroppe og kigger ud over naturen.
På pladsen er der følgende:
- Trætopsshelter med plads til 2 personer (seng 140)
- Opvarmet hytte med køkken, spiseplads og sofa (sovesofa 140)
- Terrasse under shelteren med grill og spiseplads.
- Badekar og udebruser med varmt vand
- Bålsted
- Hængekøje
- Sauna (deles med anden enhed)
Der er koldt vand og el på shelterpladsen.
Der er som standart redt op med lagener og tæpper, og der er mulighed for at leje fuld opredning inklusiv håndklæder for 75 kr./person/ophold.
Der er mulighed for tilkøb af luksus morgenmad for 139 kr. per person, ved forespørgsel. Dog forbeholder vi os retten til at sige nej, hvis ikke det passer for os den dag.
Gæsteadgang
Når i ankommer, bor vi ved den første ejendom nede af den lille grusvej. Ankommer i i bil, skal bilen parkeres langs med staldbygningen - se efter et lille p-skilt på jeres højre hånd :)
Trætopshelteren er placeret i det lille skovstykke i pacere på jeres højre hånd når i køre ned af den lille grusvej. Der er en sti ned til shelterpladsen ved siden af hønsehuset, og ude fra den lille grusvej. I skal bruge stine langs med hønsegården og følge stien ind til venstre. I bunden af stierne er den anden shelterplads.
OBS.
Der er en anden shelterplads i skoven. De to shelterpladser er separate enheder og kommer til at være skærmet fra hinanden. I kommer dog til at dele muldtoilettet samt saunaen.
Alle 1 verblijven tonen · selecteer datums om prijzen en beschikbaarheid te zien
“Onze namen zijn Tina en Eskild en we verwelkomen je graag buiten in ons kleine, gezellige bos. We wonen op hetzelfde perceel, met onze twee jongens van 3 en 5 jaar, onze kat en een heleboel kippen. Zelf houden we ervan om in de natuur te zijn en gaan we graag alle vier op avontuur in onze omgeving, en in Denemarken in het algemeen, dus vraag gerust of je wat aanbevelingen voor ervaringen wilt. ”